Obieg zamknięty

Obieg zamknięty – Zaawansowane Technologie Uzdatniania Wody

Jednym z kluczowych obszarów, w którym osiągamy nasze cele, jest wdrażanie systemów obiegu zamkniętego w instalacjach uzdatniania wody przemysłowej. Dzięki innowacyjnym technologiom odzysku i zawracania wody, przedsiębiorstwa mogą znacząco zmniejszyć zużycie wody i poprawić efektywność energetyczną, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska.

Specjalizujemy się w projektowaniu, montażu i optymalizacji systemów odzysku i zawracania wody, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Czym jest obieg zamknięty w instalacji uzdatniania wody przemysłowej?

Jednym z kluczowych obszarów, w których osiągamy nasze cele jest wdrażanie systemów obiegu zamkniętego w instalacjach uzdatniania wody przemysłowej. Specjalizujemy się w projektowaniu, montażu i optymalizacji systemów odzysku dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Głównym zadaniem obiegu zamkniętego jest ciągła rotacja wody w instalacji. Woda po przejściu przez instalację jest zawracana i doczyszczana, a następnie kierowana na początek systemu i ponownie wykorzystywana. Woda w przemyśle wykorzystywana jest jako płyn chłodzący, płuczący lub rozpuszczalnik. Odzysk wody pozwala na zrównoważone zużycie tego medium i oszczędności z tego wynikające. Ponadto dzięki wykorzystaniu obiegu zamkniętego zyskujemy przewagę na rynku pracy i konkurencyjność w branży. Ponowne wykorzystanie wody różni się w zależności od wcześniejszych procesów, rodzaju technologii i instalacji oraz gałęzi przemysłu.

Jedną z najskuteczniejszych metod odzysku wody w przemyśle jest zastosowanie odwróconej osmozy.

RO swoje działanie opiera na półprzepuszczalnej membranie, która na swojej powierzchni zatrzymuje zanieczyszczenia. Woda po przepływie przez membrany dzielona jest na dwa strumienie. Permeat, będący czystym medium, wykorzystywany jest bezpośrednio do procesów technologicznych lub w następnym etapie doczyszczany w urządzeniach EDI. Natomiast koncentrat, zawierający liczne zanieczyszczenia, uzdatniania się i zawraca na początek układu. Oczyszczoną wodę ponownie wykorzystuje się w przemyśle.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy domknąć obieg wody w procesie technologicznym, zyskując jednocześnie korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

Obieg zamknięty przyczynia się do zmniejszonego zużycia wody oraz jej oszczędności, co jest jednym z kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju. Jest to fundamentalne biorąc pod uwagę  kurczące się zasoby wodne.

Zapotrzebowanie na wodę uwarunkowane jest od indywidualnych potrzeb oraz zastosowanego systemu obiegu wody w danym przedsiębiorstwie. Wdrożenie systemu obiegu zamkniętego pozwala na wielopoziomowe oszczędności. Redukując pobór wody, zmniejszamy koszty operacyjne związane z poborem i rotacją tego medium. Zmniejszenie zużycie surowców i energii to kolejne korzyści, które powinniśmy wziąć pod uwagę projektując instalacje. Zastosowanie gospodarki cyrkularnej pozwala na spełnienie norm ochrony środowiska i uniknięcie sankcji związanych z niewywiązywania się z przepisów. Wprowadzając obieg zamknięty zyskujemy przewagę konkurencyjną na rynku oraz zwiększamy ciągłości pracy urządzeń i pewność ich działania.

Oprócz korzyści ekonomicznych, zyskujemy także korzyści ekologiczne, zmniejszając negatywny wpływ przemysłu na środowisko, chroniąc zasoby wodny i ekosystemy.

Nasze technologie

This will close in 0 seconds

logo

Every project
starts with a plan.