Inne produkty
Dodatkowo oferujemy:
- Systemy dystrybucyjne/filtracyjne,
Dla wymienników jonitowych (systemy dystrybucyjne kwasu i ługu) oraz filtracyjnych, filtrów otwartych i zamkniętych.
Wykonanie : stal 316 L, URANUS B6 lub Hastelloy. - Łapacze jonitów
Urządzenia montowane na rurociągach poza wymiennikami jonitowymi w celu zabezpieczenia przed utratą masy jonitowej.
Obudowa wykonywana z: PVC-U lub stali kwasoodpornej. - Opaski kołnierzowe
Służą jako zabezpieczenie przed nagłymi wyciekami mediów (tj. kwas, ług) z połączeń kołnierzowych oraz innych połączeń rurociągowych.
Wykonane z tkaniny polipropylenowej. Temperatura stosowania -30oC +50oC. Opaski ochronne produkowane są obecnie w dwóch szerokościach 170 mm i 270 mm.
- Zbiorniki ciśnieniowe
Stosowane do filtracji, wymiany jonowej oraz innych aplikacji.
Wykonane z żywic epoksydowych wzmocnionych włóknem szklanym. Średnica od 132 mm do 1220 mm, objętość od 5,3 l do 1760 l.
- Materiały filtracyjne:
antracyt, hydroantracyt, węgiel aktywny.
Systemy dystrybucyjne/filtracyjne
Produkty wykorzystywane jako dystrybutory rozprowadzania wody we wnętrzach zbiorników i butli ciśnieniowych, występujących w urządzeniach filtracyjnych. W razie konieczności istnieje możliwość montażu urządzenia w dwóch systemach – górnym lub bocznym, zależnie od preferencji i konstrukcji. Model systemu dystrybucyjnego powinien być dobrany indywidualnie do konkretnego rodzaju stacji uzdatniającej wodę oraz zainstalowany zgodnie z przyjętymi normami. Jakość oraz wytrzymałość użytego modułu, mają ogromny wpływ na bezawaryjność i poprawne działanie całego procesu filtracyjnego.
Łapacze jonitów
Urządzenia wykonywane są z PVC bądź stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Stanowią medium dla cieczy o niskiej lepkości jak woda. Łapacze jonitów montowane są na rurach w dwóch pozycjach poziomej i pionowej celem chronienia przed ubytkiem masy jonitowej. Łapacze posiadają przegrodę filtracyjną, zawierającą sito szczelinowe, najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej o odpowiedniej średnicy porów, dobranej do konkretnej aplikacji.
Opaski kołnierzowe
Komponenty odpowiedzialne za ochronę zakończeń rur w przypadku osuwisk lub zasypania. Do produkcji wykorzystywane są żeliwne konstrukcje sferoidalne, nie powodują deformacji rur. Aby uzyskać najlepsze efekty, zalecane jest stosowanie opasek na zboczach, których nachylenie wynosi 45 stopni. Elementem zabezpieczającym nawiercony otwór przed niepożądanym wyciekiem jest uszczelka typu O-ring, występująca w górnej części opaski. Ponadto, przed migracją produktu chroni gumowa wkładka.
Zbiorniki ciśnieniowe
Stanowią element nadrzędny każdej stacji uzdatniania wody. Zastosowanie w nich bardzo odpornej na uszkodzenia żywicy epoksydowej gwarantuje najlepsze rozwiązania dla przemysłowych urządzeń filtracyjnych. Innowacyjne komponenty wykorzystywane przy wytwarzaniu zbiorników ciśnieniowych, takich jak najwyższej jakości wkładki polietylenowej, oraz zabezpieczenie zewnętrznej powłoki żywicą epoksydową, gwarantują solidność i niezawodność.
Materiały filtracyjne
Antracyt, czyli inaczej hydroantracyt jest komponentem odpowiadającym za poprawienie efektywności filtracji oraz wydłużenie czasu występującego pomiędzy pojedynczymi płukaniami. Jego głównym zadaniem jest separacja magnezu i żelaza, jednak sprawdza się również w roli filtra zatrzymującego zawiesiny. Pełni on funkcje ochronne zmiękczaczy i filtrów węglowych.
Węgiel stanowi materiał filtracyjny, wykorzystywany przy procesach uzdatniania wody i znajduje szerokie zastosowanie w procesach filtracji. Jego główną zaletą jest dostarczanie wody pozbawionej metalicznego posmaku i zapachu oraz wolnej od chloru i substancji pochodnych.
Istotnym materiałem filtracyjnym jest również piasek, który w przeciwieństwie do pozostałych komponentów pozwala na odseparowanie od wody ciał stałych. Tego rodzaju filtracja może być wykorzystywana przed procesami membranowymi, a sam piasek jest elementem kilkuetapowej filtracji, wykorzystującej ziarenka o różnej wielkości.